Jak vybrat správný papír

Vybírat můžete ze široké řady papírů v gramáži od 80 g/mdo 300 g/m2. Papíry jsou křídové s lesklou nebo matnou úpravou s vyjímkou 80 g/mpapíru, který je běžný kancelářský bez povrchové úpravy (coatingu). Po dohodně je možné tisknout na speciílní ražené a jinak odlišné papíry.

  • 80g/m2 - běžný kancelářský papír, vhodný pro hlavičkové papíry, dá se na něj tisknout na běžné tiskárně. Vhodný také pro tisk plakátů, jelikož nemá žádnou povrchovou úpravu a výborně funguje s tapetovým lepidlem.
  • 115g/m2 - ideální papír na nenáročné tiskoviny, kde záleží hlavně na ceně a hmotnosti s ohledem na cenu roznosu letáků do schránek.
  • 135g/m2 - 150g/m2 – nejčastěji využívané gramáže papírů pro tisk letáků. Tento papír zajistí dostatečnou kvalitu Vašich letáků, nabídkových listů a podobně.
  • 170 g/m2 - 200 g/m2 – pokud chete, aby letáky udělaly lepší dojem a byly odlišné od běžných letáků, jsou tyto gramáže skvělá volba. Vhodné pro prestižní firemní prezentace, pro zvýšení celkového efektu může být zajímavou volbou letáky laminovat.
  • 250 g/m2 - 300 g/m2 – gramáž vhodná na tisk pozvánek, poukazů nebo firemních materiálů, které vyžadují vyšší pevnost.

 

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek a získejte 100 ks letáků A6 k 1. objednávce ZDARMA! Uveďte kód "100 ks A6 zdarma".