Jaký zvolit formát letáku

Na formátu tiskoviny, kterou se budete prezentovat záleží. Neexistuje univerzální formát pro vaše tiskoviny, proto je vždy nutné vybrat ten správný. Správná volba formátu může pomoci zaujmout a někdy i ušetřit. Formáty je možné volit na výšku i na šířku. U rozměru formátu se vždy udává 1. šířka a 2. délka. Pro cenovou kalkulaci formátů, které nejsou uvedeny v ceníku nás kontaktujte - Kontakt.

Za standardní jsou považovány tyto formáty:

  • A6 (105x148 mm) - Nejmenší z letákových formátů, vhodný pro letáky s menším obsahem informací, typickým příkladem jsou letáky k hudebním a společenským akcím, slevové nabídky.
  • A5 (148x210 mm) - Nejběžnější formát letáku, Zejména pří volbě oboustranné varianty na tento formát vměstnáte dostatek informací například pro propagaci nově otevřené pobočky nebo obecnou propagaci společnosti.
  • A4 (210x297 mm) - Pokud je informací na letáku potřeba opravdu hodně a nebo je pro vás důležití vetší formát, volte A4. Typicky se jedná o produktové listy, návody, firemní prezentace.
  • A3 (297x420 mm) - formát klasického plakátu na výlep, doporučujeme použít papír 80g/mkvůli snadnějšímu lepení.
  • DL (99x210 mm) - Ideální formát pro tisk pozvánek, voucherů, slevových kupónů.
  • A2 (420x594 mm) - formát velkých plakátů, vhodných pro výlep.
  • A1 (594x841 mm) - formát velkých plakátů, vhodných pro výlep.
  • vizitka standard (90x50 mm) - standardní rozměr vizitky.

Pokud chcete zaujmout a vystoupit z řady, může pro vás být zajímavou volbou některý z námi odzkoušených rozměrů. Jako jsou čtverec 150x150 mm nebo podlouhlý formát 420x148 mm, u vizitek je zajímavou a stále rozšířenější variantou euroformát vizitek 85x55. 

Zajímavou variantou mohou být také skládačky a vicestránkové brožury. Skládačky vychází z klasických Ačkových formátů a běžně mívají 1 až 3 bigy (ohyby). Toto řešení rozdělí dokument na více stran a nabízí možnost vtěsnat do formátu více informací a zachovat přehlednost. Více stránkové brožury jsou pak typické pro katalogy a obsáhlejší produktové nabídky, vazba může být buď V1 (2 skobyčky) nebo V2 (lepená). Počet stran pro brožury s vazbou V1 musí být vždy dělitelný 4, u V2 lze realizovat jakékoliv dokumenty se sudým počtem stran.

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek a získejte 100 ks letáků A6 k 1. objednávce ZDARMA! Uveďte kód "100 ks A6 zdarma".